ytu-logo
ytu-logo
StarBİGG

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark yürütücülüğünde ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Çanakkale Teknokent ve Bursa TTO iş birliğinde TÜBİTAK 1512 BiGG 900.000 TL Yatırım Destekli Programı kapsamında 1. Aşama hizmetlerinin yürütüldüğü bir programdır.StarBİGG programı kapsamında, iş fikri başvuruları ön değerlendirme neticesinde yeterli bulunan ve programa kabul edilen girişimciler;

 

  • YTÜ Yıldız Teknopark’ın ve diğer paydaşların açık ofis alanlarından ve prototip imalatı atölyesinden yararlanabilecekler,
  • YTÜ Yıldız Teknopark’ın ve diğer paydaşların sahip olduğu geniş iş ağından faydalanarak alanında uzman kişilerden mentorlukdanışmanlık ve iş geliştirme destekleri alabilecekler.
  • Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve diğer paydaşların uzmanlarından patent ön araştırması ve teknoloji incelemeleri ile gerekli durumlarda patent başvurusu süreçlerinde birebir destek alabilecekler.
  • TÜBİTAK TEYDEB ve BiGG Destek Programları kapsamında +12 yıllık deneyime sahip eğitmen ve mentor kadrosunun sunacağı eğitimmentorlukkoçlukdanışmanlık ve iş geliştirme desteklerinden yararlanabilecekler.
  • YTÜ Yıldız Teknopark ve diğer paydaşların Kurumsal İletişim Biriminden marka oluşturmapazarlama ve ulusal ölçekte farkındalık yaratabilme konularında destek alabilecekler.
  • TÜBİTAK’tan hibe desteği almaya hak kazanan girişimcilere YTÜ Yıldız Teknopark Davutpaşa Yerleşkesinde şirketleşme ve ofis kurma destekleri sağlanacaktır.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ ASİSTANIMIZ
Yapay zeka destekli asistanımız ile
programlarımızı keşfederek ön başvuruna başla