ytu-logo
ytu-logo
YTU Startup House Programları ile

DEĞİŞİM
BAŞLAMAK
ÜZERE

about-intro about-intro

Neye ihtiyacın olduğunu çok iyi biliyoruz. Senin ihtiyaçlarına göre şekilleniyor, globali yakında takip ederek kendimizi sürekli güncel tutuyoruz. Bilgi ve network sağlayarak fikirlerini ve ürünlerini hayata geçirmene yardımcı oluyoruz.

Mentorlukler, eğitimler ve destek hizmetlerimiz ile girişimini büyütmek ve sürdürmek için gereken tüm araçlara sahip olacaksın.

İhtiyaçlarını belirlediysen programlarımızı incele ve senin için en uygun olanı seç!KAYDIR
01
Bootcamp

YTÜ Startup House

Bu program Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine girişimcilik kültürünü yaymak ve öğrencilerin fikir geliştirme ve ekip kurma yetkinliklerini geliştirmek için tasarlandı. Ayrıca, farklı dikeylere odaklanan öğrenci kulüplerinin yeteneklerini birleştirerek ar-ge ve teknoloji odaklı projeler geliştirmelerine de olanak tanır. Eğer sen de bu programı düşünüyorsan, açık kaynak eğitimlerinin yanı sıra çeşitli network etkinlikleri ve hackathonlar da içeren bir program seni bekliyor olacak! Bu sayede, öğrenci kulüpleri ile birlikte fikirlerini hayata geçirebilecek ve teknoloji dünyasında adını duyurabileceksin. Programın amacı oldukça önemli, ancak unutma ki aynı zamanda çok eğlenceli ve samimi bir ortamda gerçekleştirilecek! Yeni insanlarla tanışacak, projeler üzerinde çalışacak ve birlikte öğreneceksiniz. Böylece hem kendinizi geliştirecek, hem de keyifli vakit geçireceksin.

02
Ön Kuluçka-Fikir

YTÜ Startup House

YTÜ Startup House Pre Incubation programi ile girişimciliği A’dan Z’ye en ince ayrıntısına kadar detaylandırıyoruz. Nasıl mı? Girişimcilik 101, tasarım odaklı düşünce, kullanıcı odaklı ürün tasarımı başlangıç aşaması için satış stratejileri, hikaye anlatıcılığı gibi bir girişimcinin çantasında olması gereken her şeyi anlatarak! Tüm bunları birde başarılı girişimci buluşmaları ile taçlandırıyoruz. Bu programın sonunda Ön Kuluçka-Ürün aşamasına hazır hale geliyorsunuz.

03
Ön Kuluçka - Ürün

YTÜ Startup House

Girişimcilik yolculuğunda ilk satışını gerçekleştirerek yatırımcı ve kurumsal firmalardan destek almaya başladın mı? Harika! Ürününü geliştirmek için harekete geçmek istiyorsan doğru yerdesin! Burada sana bir şeyler öğretecek, seni yönlendirecek, yol gösterecek birebir mentorluk ve danışmanlık hizmetleri var. Bu sayede MVP'nin (Minimum Viable Product) hazır hale getirilmesi için gereken tüm desteği alabileceksin. Ve sonunda da kuluçka programına hazır hale geleceksin! Eğer MVP'n hazır hale gelmişse, işler senin için daha da kolaylaşacak. Hala aşama aşama ilerliyorsan da endişelenme, bu programdan tam potansiyelini çıkarabilirsin. Emin ol, burada seni bekleyen tüm fırsatları değerlendireceksin.

04
Kuluçka

YTÜ Startup House

Fikir aşamasını geçmiş, satış yapmaya hazır ya da satışını büyütmeye başlayan girişimleri ana hızlandırma programımız YTÜ Startup House Incubation’a alıyoruz. Bu programla ofis imkanı bulan girişimcilerimizin kalplerini geliştirdiğimiz hızlı çözümlerimiz ile fethediyoruz. Yüksek teknoloji iş fikirleri olan girişimleri de bu programda AR-GE desteği vererek ürünlerini geliştiriyor ve satışa hazır hale getiriyoruz. Girişimini bizimle geliştirmeye ne dersin?

05
GamesUP

YTÜ Startup House

Globalde ses getirecek, mobil, pc ve konsol oyunu ya da e-spor alanında fikirlerin var fakat nasıl ürünleştireceğini bilmiyor musun? Seni YTÜ GamesUP Kuluçka Programı’na alalım! Bu program ile global büyüme potansiyeline sahip her oyun dikeyinde ürün, hizmet ve servis geliştirmek isteyen girişimlerin, fikirden şirkete dönüşüm aşamasında destekçisi oluyoruz..

06
StarBİGG - Yeşil Büyüme

YTÜ Startup House

Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Teknopark yürütücülüğünde; İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Çanakkale Teknopark, Bursa Teknik Üniversitesi TTO ve Akbank iş birliğinde TÜBİTAK StarBiGG Yeşil Büyüme Programı kapsamında 900.000 TL'ye kadar sermaye desteği ile şirketleşmelerine olanak sağlanan ve 1. Aşama hizmetlerinin yürütüldüğü bir programdır. Yeşil Büyüme programı kapsamında, iş fikri başvuruları ön değerlendirme neticesinde yeterli bulunan ve programa kabul edilen girişimciler;

07
StarBİGG+

YTÜ Startup House

Bu çağrı KOBİ'lerin iş geliştirme ve yenilik kapasitelerini artırmaya yönelik mentorluk mekanizmaları oluşturulması ve yürütülmesine yönelik faaliyetlerin desteklenmesi amacı ile açılmıştır.

Araştırma ve Yenilik alanlarına ayrılan kamu kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılabilmesi amacıyla, TÜBİTAK TEYDEB Programları kapsamında desteklenen KOBİ’lerin ürün ve hizmetlerinin ticarileştirmesi, bu KOBİ’lerin yeni pazarlara girmesi ve ihracat kapasitelerinin artırılması için mentorluk mekanizması geliştirilip uygulanması bu çağrının gerekçesi olarak görülmektedir.

Çağrı kapsamında mentorluk hizmeti, “alanında karşısındakinden daha fazla bilgi ve deneyimi olan ve bu özelliğinden faydalandırmayı bilen ve isteyen kişilerin deneyim ve birikimlerini KOBİ'lere aktararak yenilik yönetimi ve ticarileştirme süreçlerinde rehberlik etmeleri” olarak tanımlanmaktadır. Bu çağrı sonucunda KOBİ’lere mentorluk hizmeti verilmesini hedefleyen Arayüzler oluşturulacaktır.

08
Akademik Ön Kuluçka

YTÜ Startup House

Yıldız Akademik Kuluçka programı kapsamında tüm Türkiye’deki akademisyenlere ulaşılması ve iş fikirlerine ticarileşme desteğinin verilmesi hedeflenmektedir.