ytu-logo
ytu-logo
YTU Startup House Programları ile

DEĞİŞİM
BAŞLAMAK
ÜZERE

about-intro about-intro

Neye ihtiyacın olduğunu çok iyi biliyoruz. Senin ihtiyaçlarına göre şekilleniyor, globali yakında takip ederek kendimizi sürekli güncel tutuyoruz. Bilgi ve network sağlayarak fikirlerini ve ürünlerini hayata geçirmene yardımcı oluyoruz.

Mentorlukler, eğitimler ve destek hizmetlerimiz ile girişimini büyütmek ve sürdürmek için gereken tüm araçlara sahip olacaksın.

İhtiyaçlarını belirlediysen programlarımızı incele ve senin için en uygun olanı seç!


01
Bootcamp

Bu program Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine girişimcilik kültürünü yaymak ve öğrencilerin fikir geliştirme ve ekip kurma yetkinliklerini geliştirmek için tasarlandı. Ayrıca, farklı dikeylere odaklanan öğrenci kulüplerinin yeteneklerini birleştirerek ar-ge ve teknoloji odaklı projeler geliştirmelerine de olanak tanır. Eğer sen de bu programı düşünüyorsan, açık kaynak eğitimlerinin yanı sıra çeşitli network etkinlikleri ve hackathonlar da içeren bir program seni bekliyor olacak! Bu sayede, öğrenci kulüpleri ile birlikte fikirlerini hayata geçirebilecek ve teknoloji dünyasında adını duyurabileceksin. Programın amacı oldukça önemli, ancak unutma ki aynı zamanda çok eğlenceli ve samimi bir ortamda gerçekleştirilecek! Yeni insanlarla tanışacak, projeler üzerinde çalışacak ve birlikte öğreneceksiniz. Böylece hem kendinizi geliştirecek, hem de keyifli vakit geçireceksin.

02
Ön Kuluçka-Fikir

YTÜ Startup House Pre Incubation programi ile girişimciliği A’dan Z’ye en ince ayrıntısına kadar detaylandırıyoruz. Nasıl mı? Girişimcilik 101, tasarım odaklı düşünce, kullanıcı odaklı ürün tasarımı başlangıç aşaması için satış stratejileri, hikaye anlatıcılığı gibi bir girişimcinin çantasında olması gereken her şeyi anlatarak! Tüm bunları birde başarılı girişimci buluşmaları ile taçlandırıyoruz. Bu programın sonunda Ön Kuluçka-Ürün aşamasına hazır hale geliyorsunuz.

03
Ön Kuluçka - Ürün

Girişimcilik yolculuğunda ilk satışını gerçekleştirerek yatırımcı ve kurumsal firmalardan destek almaya başladın mı? Harika! Ürününü geliştirmek için harekete geçmek istiyorsan doğru yerdesin! Burada sana bir şeyler öğretecek, seni yönlendirecek, yol gösterecek birebir mentorluk ve danışmanlık hizmetleri var. Bu sayede MVP'nin (Minimum Viable Product) hazır hale getirilmesi için gereken tüm desteği alabileceksin. Ve sonunda da kuluçka programına hazır hale geleceksin! Eğer MVP'n hazır hale gelmişse, işler senin için daha da kolaylaşacak. Hala aşama aşama ilerliyorsan da endişelenme, bu programdan tam potansiyelini çıkarabilirsin. Emin ol, burada seni bekleyen tüm fırsatları değerlendireceksin.

04
Kuluçka

Fikir aşamasını geçmiş, satış yapmaya hazır ya da satışını büyütmeye başlayan girişimleri ana hızlandırma programımız YTÜ Startup House Incubation’a alıyoruz. Bu programla ofis imkanı bulan girişimcilerimizin kalplerini geliştirdiğimiz hızlı çözümlerimiz ile fethediyoruz. Yüksek teknoloji iş fikirleri olan girişimleri de bu programda AR-GE desteği vererek ürünlerini geliştiriyor ve satışa hazır hale getiriyoruz. Girişimini bizimle geliştirmeye ne dersin?

05
GamesUP

Globalde ses getirecek, mobil, pc ve konsol oyunu ya da e-spor alanında fikirlerin var fakat nasıl ürünleştireceğini bilmiyor musun? Seni YTÜ GamesUP Kuluçka Programı’na alalım! Bu program ile global büyüme potansiyeline sahip her oyun dikeyinde ürün, hizmet ve servis geliştirmek isteyen girişimlerin, fikirden şirkete dönüşüm aşamasında destekçisi oluyoruz..

06
StarBİGG

YTÜ Yıldız Teknopark yürütücülüğünde ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Çanakkale Teknopark, Bursa Teknik Üniversitesi TTO ve Akbank iş birliği ile TÜBİTAK 1812 Yatırım Tabanlı Girişimcilik Destek Programı (BİGG) girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini nitelikli iş planlarına dönüştürerek 900.000 TL'ye kadar sermaye desteği ile şirketleşmelerine olanak sağlayan bir programdır. StarBİGG Programı ile 1812 kapsamında belirlenen kriterlere uygun girişimcilerin 1. Aşama süreçlerine destek oluyoruz.

07
StarBİGG+

Bu çağrı KOBİ'lerin iş geliştirme ve yenilik kapasitelerini artırmaya yönelik mentorluk mekanizmaları oluşturulması ve yürütülmesine yönelik faaliyetlerin desteklenmesi amacı ile açılmıştır.

Araştırma ve Yenilik alanlarına ayrılan kamu kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılabilmesi amacıyla, TÜBİTAK TEYDEB Programları kapsamında desteklenen KOBİ’lerin ürün ve hizmetlerinin ticarileştirmesi, bu KOBİ’lerin yeni pazarlara girmesi ve ihracat kapasitelerinin artırılması için mentorluk mekanizması geliştirilip uygulanması bu çağrının gerekçesi olarak görülmektedir.

Çağrı kapsamında mentorluk hizmeti, “alanında karşısındakinden daha fazla bilgi ve deneyimi olan ve bu özelliğinden faydalandırmayı bilen ve isteyen kişilerin deneyim ve birikimlerini KOBİ'lere aktararak yenilik yönetimi ve ticarileştirme süreçlerinde rehberlik etmeleri” olarak tanımlanmaktadır. Bu çağrı sonucunda KOBİ’lere mentorluk hizmeti verilmesini hedefleyen Arayüzler oluşturulacaktır.

08
Akademik Ön Kuluçka

Yıldız Akademik Kuluçka programı kapsamında tüm Türkiye’deki akademisyenlere ulaşılması ve iş fikirlerine ticarileşme desteğinin verilmesi hedeflenmektedir.

09
HUBrica

Fintek Hızlandırma Programı

Fintek'in heyecan verici dünyasında bir girişimci olarak, siz de inovatif ürünlerinizle finansal sektöre yeni bir soluk getirmek mi istiyorsunuz? O halde YTU Startup House ve Halkbank iş birliğiyle hayata geçirilen HUBrica Fintek Hızlandırma Programı tam size göre! HUBrica Fintek Hızlandırma Programı'na başvurarak, siz de girişiminizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Başvuru ve program detayları için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Fikirler HUBrica'da büyür!